"Jahwe rzeczywiście udziela Mądrości. Roztropność i zrozumienie z ust Jego pochodzą."
(Przypowieści Salomona, tj. Księga Przysłów 2:6)

Wydawnictwa Chrześcijańskie


  Wydane przez Life Publishers International i Ewangeliczny Instytut Biblijny (EIB) Tłumaczenie całej Biblii Starego i Nowego Przymierza.
Tekst źródłowy przekładu:
  Podstawą prac przekładowych Ksiąg Nowego Przymierza (NP) był tekst i aparat krytyczny zamieszczony zarówno w dwudziesty siódmym jak i w dwudziestym ósmym wydaniu Novum Testamentum Greace.
Tekstem źródłowym Nowego Przymierza jest: Novum Testamentum Graece 1993 (NA27) i 2012 (NA28) Stuttgart: Deutsche Biblegesellschaft Tekstem źródłowym Starego Przymierza jest: Biblia Hebraica Stuttgartensia (BHS) i Biblia Hebraica Quinta (BHQ)
  W zakresie ksiąg opublikownaych, to jest: Księgo Powtózonego Prawa, Księgi Sędziów, Ksiąg Pięciu Megilot (Pieśń nad pieśniami, Rut, Lamenstacje Jeremiasza, Koheleta i Estery), następnie Ksiąg Ezdrasza i Neheemiasza, oraz Proroków Mniejszych. Pięcioksiąg Samarytański (PS), tekst zwojów z nad morza martwego (ZMM), oraz tekst Septuaginty (G).

  Biblia dla charyzmatyków - FireBible >>

  Biblia dla charyzmatyków - FireBible >>


Fabian Błaszkiewicz - "W co wierzą biblijni chrześcijanie?"

  "Pan, Jahwe, obdarzył mnie językiem wymownym, abym umiał Słowem pokrzepiać strudzonych. On budzi mnie każdego ranka, pobudza moje uszy, abym mógł słuchać tak, jak słucha uczeń. Pan, Jahwe, otworzył mi uszy, a ja się nie opierałem, oraz nie odwróciłem się wstecz. Podałem moje plecy bijącym, a moje policzki szarpiącym. Nie zasłoniłem mojej twarzy przed zniewagami i opluciem. Jednak Pan, Jahwe, mi pomaga, i dlatego jestem nieczuły na obelgi. Twarz moja stała się twarda jak skała i wiem, że nie będę się wstydził. Blisko jest mój Obrońca. Kto się więc odważy ze mną spierać? Możemy wystąpić razem! Kto chce mnie oskarżać? Niech do mnie podejdzie! Oto Wszechmocny Jahwe Bóg przychodzi mi z pomocą. Kto może mnie skrzywdzić? Raczej oni wszyscy ulegną zniszczeniu jak odzież zżerana przez mole. Ktokolwiek wśród was czci Jahwe niech posłucha głosu Jego Sługi! Kto chodził dotąd w ciemnościach, bo nie ma Światła, niech zaufa Imieniu Jahwe i oprze się na swoim Bogu!"
Izajasza 50:4-10


"...co nauczyciel, to inna interpretacja; co denominacja, to inny zestaw dogmatów i zasad dyscypliny. W co zatem naprawdę wierzą chrześcijanie, którzy - jak sami twierdzą - opierają się wyłącznie na Słowie Bożym?"
  Fabian Błaszkiewicz - W co wierzą biblijni chrześcijanie? >>

I jeszcze dodatkowo polecam znakomite przesłanie do kościoła, choć przecież nie jest ono najnowsze, bo przecież jest przesłaniem mającym już 2000 lat, a jednak wciąż świeżym, i które to przesłanie przyniósł nam Sam Pan Jezus, Który potwierdził je własnym przykładem aż po Swoją mękę i śmierć na Golgocie.


John Bunyan - "Wędrówka Pielgrzyma"

  Zapraszam do przeczytania, lub wysłuchania

tej książki w całości...


  John Bunyan - Wędrówka pielgrzyma >>

  John Bunyan - Wędrówka pielgrzyma - Audiobook >>


Corrie ten Boom - "Bezpieczna Kryjówka"

  Zapraszam do przeczytania

tej książki w całości...


  Corrie ten Boom - Bezpieczna kryjówka - Audiobook >>

  Corrie ten Boom - Bezpieczna kryjówka >>

  Corrie ten Boom - Bezpieczna kryjówka - Audiobook >>


Anadrew Wommack - "Duch dusza ciało"

  Zapraszam do przeczytania

tej książki w całości...

  Książka Anadrew Wommack - "Duch dusza ciało" >>

  Anadrew Wommack - "Duch dusza ciało" (Audiobook na Zyciesozo.com) >>

  Anadrew Wommack - "Duch dusza ciało" (Audiobook na szaron.pl) >>Dave Roberson - "Chodzenie w Duchu, Chodzenie w Mocy"
  Nie da się być użytecznym dla Boga bez Mocy Jego Ducha Świętego, a więc również bez Jego Darów, których On udziela wierzącym w Jezusa, także współczesnym chrześcijanom. Autor Książki zdaje się przypomnieć nam Chrystusowy, jak i Apostolski przykład chodzenia w Duchu Świętym. :)
Książka w sklepie internetowym Książka dostępna w pliku PDF znaleziona w internecie2 września 2020 r.

  Ta książka została napisana po to, by nakreślić przed twoimi oczami prawdziwy, biblijny obraz Boga. Niestety, wzrastamy w świecie, który fałszuje Jego wizerunek na każdym kroku.
Książkę można dostać Floyd McClung - "Ojcowskie serce Boga" >>.
  Piętnastoletni chłopiec, syn szamana, budzi się w nocy na dźwięk głosu, który nakazuje mu wstać i iść... To początek przygody człowieka, który dziś uzdrawia, wskrzesza zmarłych i nadzoruje pracę tysięcy kościołów. Książka "Głos w nocy" to opowieść o niezwykłym człowieku i cudach, które zmieniają Afrykę. Surprise Sithole zawsze podkreśla, że jego losy to opowieść o cudownej łasce Zbawiciela — Jezusa Chrystusa, są one również historią człowieka, który powiedział Bogu bezwarunkowe TAK. Nieczęsto można przeczytać historię człowieka w tak wyjątkowy sposób wybranego przez Boga. Jeśli istnieje coś takiego jak Boży rodzaj zazdrości, to czytając tę książkę, osobiście jej doświadczymy. Każdy,kto pozna biografię pastora Surprise’a, stanie się głodny tego wszystkiego, co ma dla nas Bóg, i to za wszelką cenę.
Książkę można dostać Surprise Sithole - "Głos w nocy" >> i Surprise Sithole - "Głos w nocy" (Audiobook/21 plików mp3 na płycie CD) >>


Oto fragment:
TGD - "Twoje Imię"
  Nareszcie chyba po czterech latach kolejna płyta zespołu TGD "Twoje Imię"

TGD "Twoje Imię" na YouTube Music

Jakiś czas temu, kilka miesięcy temu na jednym z portali społecznościowych, zapowiadali się już bombowo. Ale jakże jeszcze milej usłyszeć już ich znów wreszcie na płycie.

  Na mnie płyta zrobiła szczególne wrażenie.


  Właśnie w czasie pandemii, treść pieśni jakoś mnie szczególnie podnosi na duchu, pobudzając mnie do oddawania wciąż i jeszcze więcej chwały Bogu, Który kontroluje przecież wszystko, co się wokół nas dzieje.


Zwiastun nagrania najnowszej płyty zespołu TGD - "Twoje Imię"Próby zespołu TGD szóstego utworu na płycie CD - "Jeszcze raz"

I dla porównania z koncertu w zeszłym roku.


Próby zespołu TGD siódmego utworu na płycie CD - "Na zawsze"

I dla porównania z koncertu w zeszłym roku.


Próby zespołu TGD dziesiątego utworu na płycie CD - "Zmartwychwstały"

I dla porównania z koncertu w zeszłym roku.


I inne:10 grudnia 2020 r.

  Dziś chcę polecić książki, przez które w ostatnim czasie Bóg mówi do mnie. Oczywiście, są to treści w oparciu w Słowo Boże zapisane w Biblii. Nie przestałem więc konfrontować jakiejkolwiek treści z Pismem Świętym Starego i Nowego Przymierza, czy to będzie jakikolwiek utwór literacki, muzyczny, czy nawet film. Wszystkie te książki, są do nabycia w Wydawnictwie Szaron.
  Poniżej prezentuję fragment jednej z tych ksiązek. Aby móc czytać zeskanowany fragment obróć telefon, lub otwórz tę stronę na komputerze.
  Zapraszam też do zapoznania się z jednym z nauaczań autora tej książki w formie dźwiękowej:
W tym miejscu >>

Książka w sklepie internetowym
Książka w sklepie internetowym


  

Film: "Z miłości do Joey (To Joey, with Love)" z 2016 r.
  To film poruszający takie wartości jak Miłość, przebaczenie, zdolność do poświęcenia siebie. To zapewne dramatyczna historia oparta na faktach opowiada w tym filmie również o takich trudnych okolicznościach życia jak cierpienie, ale i pomaganie w tym cierpieniu innym, co jest oczywiście jak się okazuje szansą, która otwiera przed człowiekiem przyjmowanie życia jako daru od Boga. Fabuła ta ukazuje najgłębsze i najpiękniejsze doświadczenia, włącznie z tymi, które wychodzą daleko poza granice doczesności i sięgają intymnej relacji z Bogiem. To one są zdolne przywrócić właściwe znaczenie istotnych, cennych i pięknych słów.

27 luty 2020 r.


Neal Anderson - "Kruszący Kajdany"
  O rety znów mam tę książkę w ręku po przeczytaniu jej 26 lat temu :)
Pdaję link do tej pozycji na znalezionych stronach z Google. Neal Anderson "Kruszący Kajdany"


6 luty 2020 r.


Josh McDowell - "Słowo natchnione przez Boga"
17 stycznia 2020 r.

Dave i Linda Olson - "Modlitwa jak usłyszeć Boży głos"
Modlitwa jak usłyszeć Boży głos  Zanosisz do Boga modlitwy? Jeśli tak, to musisz pamiętać, że modlitwa to nie jedynie monolog człowieka, ale jest to rozmowa z Bogiem, który jako Twój Ojciec pełen miłości do Ciebie, pragnie też dzielić się z Tobą tym co ma w Swoim sercu o Tobie. Książkę można zakupić w wydawnictwie: Wydawnictwo "Koinonia.org.pl"

22 kwietnia 2015 r.


"Sens mego istnienia" Część II
Sens mego istnienia cz.2 Prawdziwe historie podobnych nam rodaków, których łączy jedno: odnaleźli prawdziwy sens życia i źródło zaspokojenia wszelkich pragnień i potrzeb. Kiedy i w jakich okolicznościach to się stało - warto przeczytać."
Józef Stępień
Kontakt w sprawie zakupienia tej książki na stronie: Wydawnictwo "gedeonici.pl"    "Sens mego istnienia" Część II [VIDEO]"

22 kwietnia 2015 r.


"Sens mego istnienia"
Sens mego istnienia "Prawdziwe historie Polek i Polaków. Świadectwa osób z wielu środowisk i warstw społecznych, którzy w niezwykłych okolicznościach, odnaleźli odpowiedź na pytania swojego życia oraz jego celowości i egzystencji na Ziemi.
Kontakt w sprawie zakupienia tej książki na stronie: Wydawnictwo "gedeonici.pl""Człowiek z nieba"
Człowiek z nieba  Inspirująca historia radykalnego chrześcijanina, członka chińskiego kościoła domowego, to tak jakby współczesne Dzieje Apostolskie. Liu Zhenying, czyli Brat Yun jest jednym z przywódców chińskiego kościoła domowego...
Wydawnictwo "jack.pl"
  Gdy przebywał w Polsce w jednej z chrześcijańskich stacji radiowych przeprowadzono z nim wywiad. Z kolei książką jest wciąż do nabycia również poprzez Internet.

Fragmenty rozmowy z Bratem Yunem >>


Przeznaczeni na zagładę  "Przeznaczeni na zagładę jest pierwszą pozycją serii Biblioteki Judaizmu Mesjanistycznego.
Celem prezentacji tego cyklu jest próba zdefiniowania i przybliżenia polskim czytelnikom prawie nieznanego w naszym kraju fenomenu religijnego jakim jest żydowski ruch mesjanistyczny.
  Ruch ten odwołuje się do praktyki judeochrześcijan pierwszych wieków, którzy stając się uczniami Mesjasza w naturalny i pozbawiony sprzeczności sposób łączyli żydowską kulturę i tradycję z nowotestamentową wiarą.
  W serii Biblioteki Judaizmu Mesjanistycznego znajdują się pozycje zróżnicowane - od świadectw Żydów, którzy w swoim życiu spotkali Jezusa Mesjasza i narodzili się z Ducha Świętego, poprzez traktaty teologiczne aż po komentarze mesjanistyczne do Starego i Nowego Testamentu.
  Towarzysząc autentycznym poszukiwaniom i przeżyciom Rachmiela Frydlanda, czytelnik będzie miał okazję zapoznać się z atmosferą małych miasteczek żydowskich położonych na wschodzie przedwojennej Polski oraz przyjrzeć się z bliska praktykom religijnym ortodoksyjnych wyznawców judaizmu.
  Będzie również obserwatorem tragedii holocaustu, ukazanej bez historycznego retuszu... oraz cudów, jakich dokonał Bóg w życiu i sercu autora.
  Do pobrania w pliku .pdf >>


"Atrybuty Boga" Artur W. Pink
Atrybuty Boga  Zachęcam dziś do lektury książki, która od długiego wprawdzie czasu może nie być już nigdzie dostępna, a ja sam z kilkanaście lat temu zakupiłem jeden z ostatnich egzemplarzy. Więc jeśli nakład nigdzie nie został wznowiony, odsyłam do skanu wydania, które kiedyś kupiłem i umieszczam ją tutaj w plikach pdf.   "Atrybuty Boga" Artura W. Pinka książka ta pomaga mi zrozumieć charakter Boga objawiony w Biblii. Są to Jego przymioty o których często my chrześcijanie zapominamy.
   Warto zakupić tę książkę.


   Wprowadzenie i Rozdz.1. "Wyjątkowość Boga"
   Rozdz.2. "Dekrety Boga"
   Rozdz. 3 i 4. "Wiedza Boga" i Wiedza uprzednia Boga""
   Rozdz.5. "Panowanie Boga"
   Rozdz.6. "Suwerenność Boga"
   Rozdz.7. "Niezmienność Boga"
   Rozdz.8. "Świętość Boga"
   Rozdz.9. "Moc Boga"
   Rozdz.10. "Wierność Boga"
   Rozdz.11. "Dobroć Boga"
   Rozdz. 12. "Cierpliwość Boga"
   Rozdz. 13. "Łaska Boga"
   Rozdz. 14. "Miłosierdzie Boga"
   Rozdz. 15. "Miłość Boga"
   Rozdz. 16. "Gniew Boga"
   Rozdz. 17. "Rozmyślania o Bogu"
   Rozdz. 18. "Boskość Boga"
   Rozdz. 18 c.d. "Boskość Boga" c.d.
   Na końcu autor opisuje jeszcze jako bonus do ksiażki rozdział: "Boskość Boga".
"literatura.hg.pl"

 


Oprócz książek
polecam także: